Evropë SQEvropë.Portal SQ

Makron dhe Albaneze në tentim për t’i ripërtërirë marrëdhëniet midis Francës dhe Australisë

Presidenti francez, Emanuel Makron sot mysafirit të tij në Pallatin e Eliseut, kryeministrit të ri të Australisë Entoni Albaneze, i kumtoi se dëshiron të fokusohet në të ardhmen e marrëdhënieve bilaterale, ndërsa dy vendet tentojnë t'i ripërtërijnë relacionet që u dëmtuan seriozisht pasi Kanberra u tërhoq nga marrëveshja fitimprurëse për  nëndetëset me Parisin.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle