Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Makron: Ambasadori francez nesër kthehet në SHBA

Ambasadori i Francës në SHBA, nesër do të kthehet në Uashington me një mandat të qartë  për rinovim të marrëdhënieve dhe të ndërtohet  lidhje e re. Në mes të tetorit sërish do të bisedoj  me presidentin Bajden  për t'i sqaruar qëllimet tona, tha presidenti francez  Emanuel Makron  në konferencën për shtyp me kryeministrin grek  Kirjakos Micotakis, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve për nëndetëset dhe  marrëdhëniet amerikano-franceze, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle