0_Web_Ballina – Sllajder SQBallkan SQBallkan.portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Majkëll Linhart dhe Entoni Blinken vlerësojnë se nevojitet më shumë, e jo më pak prani të Perëndimit në Ballkanin Perëndimor

Ministri austriak i Punëve të Jashtme Majkëll Linhart dhe sekretari shtetëror i SHBA-së, Entoni Blinken vlerësojnë se nevojitet më shumë, e jo më pak prani të Perëndimit në Ballkanin Perëndimor. Këtë për APA e deklaroi ministri Linhart pas bisedës telefonike me kolegun e tij amerikan. Ai tha se temë e bisedës ka qenë qasja e Ballkanit Perëndimor drejt BE-së, ku Blinken e ka përshëndetur angazhimin më të fuqishëm të Austrisë në rajon.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle