Botë SQBotë.Portal SQ

Madagaskari është në prag të urisë të shkaktuar nga ndryshimet klimatike

Sipas Kombeve të Bashkuara, Madagaskari është në prag ta përjetojë "urinë e parë në botë për shkak të ndryshimeve klimatike". KB potencon se dhjetëra mijë njerëz tashmë vuajnë nga niveli "katastrofal" i urisë dhe pasigurisë për ushqim pas katër viteve pa shi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle