0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

LSM: Menjëherë të qaset ndaj rritjes së pagave

Lidhja e Sindikatave të Maqedonisë kërkon që Qeveria dhe punëdhënësit nga sektori privat menjëherë të qasen ndaj rritjes së pagave të punëtorëve sepse, siç thonë, edhe në kohën e pandemisë së Kovid-19, punëtorët me punën e tyre kanë ndihmuar në rritjen e kapitalit të punëdhënësve, ndërsa shteti ka paguar të ardhura në bazë të tatimeve.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle