0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

LSM kërkon resori i Punës dhe Politikës Sociale të udhëhiqet nga njeri që di se si funksionon dialogu social

Lidhja e Sindikatave të Maqedonisë (LSM) kërkon nga mandatuesi Dimitar Kovaçevski, Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale (MPPS) të udhëheq njeri që, siç thonë, di të zgjidh problemet e punëtorëve dhe tregon se është koha punëtorët të kenë ministër, sindikalistë nga rrathët e tyre “që di se si funksionon dialogu social”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle