0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQShoqëri SQ

LSM-ja protestoi para MPPS për rritjen e pagave për 2.806 denarë

Lidhja e sindikatave të Maqedonisë (LSM) sot aktivitet protestuese i vazhdoi para Ministrisë së Shoqërisë Informatike dhe Administratës (MSHIA) prej ku kryesia e LSM-së kërkon realizim të rritjes së premtuar lineare të pagave për 2.806 denarë deri më 1 korrik gjithsej 30 milionë denarë me ribalansin e Buxhetit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle