0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

LSDM: Nuk bëhet fjalë për dorëheqjen formale të Zaevit, por për atë të paralajmëruar më 31 tetor

Kryeministri dhe kryetar i LSDM-së, Zoran Zaev në konferencë shtypi më 31 tetor paralajmëroi dorëheqjet prej dy funksioneve. Formalisht, Zaevi akoma nuk ka shtruar dorëheqje nga funksionet, konfirmojnë edhe nga Kuvendi edhe nga LSDM. Nga partia në pushtet theksojnë se në takimin e sotëm të udhëheqësisë së partisë janë përcaktuar hapat e ardhshëm të partisë që do të efektuojnë nga java e ardhshme.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle