0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPartitë politike SQPolitikë SQShoqëri SQ

LSDM-ja fillon procedurë për zgjedhjen e liderit të ri, Alternativa do të negociojë për të hyrë në Qeveri

Po bëhet e sigurt se vendi nga fundi i vitit do të ketë kryeministër të ri dhe Qeveri të re, pas mbledhjeve të mbrëmshme të kryesive më të larta partiake të LSDM-së dhe Alternativës. LSDM-ja më 12 dhjetor do të zgjedhë liderin e ri që duhet ta zëvendësojë Zoran Zaevin i cili dha dorëheqje, për të cilin procedura fillon nesër. Ky vendim është marrë në seancën e mbrëmshme të Bordit Qendror të kësaj partie. Alternativa, nga ana tjetër, ka autorizuar kryetarin e partisë Afrim Gashi që të bisedojë me Zaevin apo pasardhësin e tij për hyrje të mundshme në Qeveri.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle