0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPartitë politike SQPolitikë SQShoqëri SQ

LSDM-ja e filloi procedurën për kandidimin e liderit të partisë, BDI-ja konsideron se Zaev duhet të presë me dorëheqjen për kryeministër

Në pritje të konsolidimit të shumicës parlamentare, tek LSDM-ja qeveritare ka filluar procedura për kandidimin për kryetar të partisë, pasi socialdemokratët të premten e konfirmuan dorëheqjen e kryetarit të partisë Zoran Zaev dhe u shpallën zgjedhje brenda partiake përmes votimit të drejtpërdrejtë, që do të mbahet më 12 dhjetor. BDI, megjithatë me qëndrim se i mbështet zgjedhjet brendapartiake të LSDM-së, por mendon se Zaev duhet të presë me dorëheqjen e tij nga funksioni i kryeministrit dhe është kundër zgjedhjeve të parakohshme.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle