0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Lokalizohet zjarri në Pasjak në fshatin Istevnik i ri në Dellçevë

Lokalizohet zjarri në lagjen Pasjak në fshatin Istevnik i ri në Dellçevë, nga ku filloi seria e zjarreve më 2 gusht, të cilat përfshinë disa vendbanime në Dellçevë dhe Pehçevë. Përpjekjet mbinjerëzore të njerëzve që po shuanin zjarret ditë e natë e ndaluan stihinë e zjarrit nga përhapja nëpër vendbanimet dhe fshatrat që gravitojnë në malin Sredna.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle