Botë SQBotë.Portal SQ

Lojërat Olimpike në Los Anxheles do të kushtojnë 6,9 miliard dollarë

Organizata e lojërave verore olimpike dhe paraolimpike, nikoqir i së cilës do të jetë në vitin 2028 do të Los Angjeles, dhe do të kushtoj 6,9 miliard dollarë, paralajmëroi sot drejtorja ekzekutive e Komitetit Organizativ Keti Karter.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle