0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Logar: Sllovenia e gatshme të pranojë maksimum pesë bashkëpunëtorë të BE-së nga Afganistani

Shefi i diplomacisë sllovene, Anzhe Llogar sot deklaroi se Sllovenia nuk ka për qëllim të pranojë refugjatë nga Afganistani, përveç maksimum pesë afganë, të cilët kanë punuar për BE-në. Në onlajn mbledhjen e djeshme, ministrat evropianë të punëve të jashtme u pajtuan se vendet – anëtare duhet të sigurojnë solidaritet dhe ndihmë për ata të cilët kanë punuar si përkthyes për shërbimin diplomatik evropian, ose si logjistikë lokale dhe për anëtarët e familjeve të tyre, pasi tani po ballafaqohen me “kërcënim me vdekje” në Afganistan.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle