Evropë SQEvropë.Portal SQ

Llukashenko: Rusia do të na dërgojë aeroplanë, helikopterë, sisteme kundërajrore

– Rusia së shpejti do të dërgojë “dhjetëra” aeroplanë, helikopterë dhe sisteme kundërajrore – sipas gjitha gjasave C-400, në Bjellorusi, deklaroi sot presidenti bjellorus Aleksandar Llukashenko në konferencë për media, njoftoi agjencia ruse TASS.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle