Evropë SQEvropë.Portal SQ

Llukashenko kërcënohet më ndërprerje të furnizimit me gaz për Evropën

Presidenti bjellorus Aleksandar Lukashenko ka deklaruar se vendi do të mund të ndërpret furnizimin e gazit për Evropën nëse sanksionet perëndimore e sjellin Minskun në gjendje të jashtëzakonshme dhe nëse nuk ekziston mënyrë tjetër e përgjigjes.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle