0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Lirman: Çështjet bilaterale të zgjidhen në mënyrë bilaterale, negociatat e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë me BE-në duhet të fillojnë

Gjermania është serioze me perspektivën e BE-së për të gjitha shtetet nga rajoni. BE-ja në lidhje me Maqedoninë e Veriut e mban fjalën. Të gjitha parakushtet për fillim të negociatave inkuadruese janë plotësuar. Negociatat e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë me BE-në duhet të fillojnë, Gjermania edhe më tutje në mënyrë aktive  do të mundohet për këtë, tha ministrja gjermane për Evropë, Ana Lirman në konferencën e sotme të përbashkët për shtyp me ministrin Bojan Mariçiq.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle