0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Linhart për MIA-n: Është jashtëzakonisht e rëndësishme negociatat për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE të fillojnë në dhjetor

Procesi i zgjerimit i Bashkimit Evropian dhe anëtarësimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor është me rëndësi absolute për Austrinë, pasi Evropa nuk është e plotë derisa shtetet e rajonit nuk bëhen anëtare të BE-së, deklaroi ministri austriak për Bashkëpunim Evropian dhe Ndërkombëtar, Mihael Linhart në intervistën për MIA-n.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle