Ballkan SQBallkan.portal SQ

Linhart në Tiranë: Austria kërkon rrugë të shpejtë për anëtarësimin e Ballkanit në BE

Ministri austriak për Çështjet Evropiane dhe Ndërkombëtare Mihail Linhart deklaroi sot Tiranë se vendi i tij po kërkon hyrjen e vendeve nga Ballkani Perëndimor në rrugë të shpejtë për integrim në BE.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle