Kultura.Slajder SQKulturë SQKulturë.Portal SQMakedonija.Slajder SQ

Lindita Ahmeti, Metodi Çepreganov, Tomisllav Osmanli dhe Micko Jankullovski fitues të çmimit “11 Tetori”

Fitues të çmimeve të sivjetme shtetërore "11 Shtatori" janë poetesha Lindita Ahmeti dhe dr. Metodi Çepreganov për veprën jetësore në fushën e shkencës, shkrimtari Tomisllav Osmanli dhe artisti figurativ Micko Jankullovski për veprën jetësore në fushën e kulturës dhe artit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle