0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Ligji për përdorimin e gjuhëve mbetet i njëjtë dhe assesi nuk ndryshon varësisht numrit të përgjithshëm të të regjistruarve, porositi kryeministri

- Ligji për përdorimin e gjuhës, të drejtat e shqiptarëve dhe pakicave më të vogla absolutisht mbeten të njëjtë dhe kjo assesi nuk ndryshon varësisht numrit të përgjithshëm të të regjistruarve, varësisht rezidentëve dhe jorezindetëve dhe këtu e kemi të pastër, deklaroi sot kryeministri Zoran Zaev në konferencë për media në Qeveri, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve se cilat të dhëna të cilat dalin nga regjistrimi do të përdoren si bazë për krijimin e politikave shtetërore ekonomike dhe sociale, konkretisht kur bëhet fjalë për përfaqësimin e drejtë etnik dhe përdorimin e gjuhëve.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle