0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Ligjet që janë në procedurë kuvendore do të duhej të kalojnë sepse kanë mbështetjen e shumicës, vlerësoi Mariçiqi

- Ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq konsideron se ligjet të cilat janë në procedurë kuvendore do të duhej të kalojnë, duke pasur parasysh atë që kanë mbështetjen e shumicës edhe krahas situatës së re të krijuar pas dorëheqjes së paralajmëruar të Zoran Zaevit nga funksioni kryeministror dhe pozicioni i kreut në LSDM pas humbjes së pësuar në zgjedhjet lokale.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle