Evropë SQEvropë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Liderët e Luganskut dhe Hersonit i kërkojnë Putinit të bashkohen me Rusinë

Autoritetet pro-ruse nga rajonet ukrainase Lugansk dhe Herson njoftuan sot se do t'i parashtrojnë kërkesë zyrtare presidentit rus Vladimir Putin për t'iu bashkuar Rusisë, një ditë pas referendumeve, të dënuar me të madhe nga Perëndimi.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle