Ballkan SQBallkan.portal SQ

Liderët e Kosovës nuk lejojnë vendvotime në Kosovë për referendumin të dielën në Serbi

Krerët e institucioneve shtetërore të Kosovës, presidentja Vjosa Osmani, kryeparlamentari Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti sot e përsëriten se për referendumin që të dielën, më 16 janar, që do të mbahet në Serbi, do të mund të votojnë serbët me dyshtetësi, por vetëm me postë, ose në Zyrën për lidhje të Serbisë në Kosovë, njoftoi korresopondenti i MIA-s nga Prishtina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle