0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQPolitikë SQShoqëri SQ

Kovaçevski: Liderët e BE-së njëzëri se Maqedonia e Veriut duhet të fillojë bisedime për anëtarësim në BE menjëherë

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski e përfundoi vizitën e tij dyditore të punës në Bruksel dhe me këtë rast theksoi se liderët e institucioneve të BE-së janë njëzëri  në mbështetjen e tyre për mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare me Maqedoninë e Veriut për hapjen e kapitujve pa vonesë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle