0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Liderët baltikë bënë thirrje për rritje të pranisë ushtarake të NATO-s në rajon

Presidentët e Letonisë dhe të Lituanisë e shfrytëzuan vizitën e sotme të kancelarit gjerman Olaf Sholc në Vilnus, për të bërë thirrje në prani më të fuqishme ushtarake të NATO-s në vendet baltike duke e pasur parasysh pushtimin rus ndaj Ukrainës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle