MKD-AL SQPartitë politike SQPolitikë SQTekste origjinale SQ

Bilall Kasami, telegram ngushëllimi për ndarjen nga jeta të veprimtarit Bari Ganiu

Lajmi për vdekjen e Haxhi Bari Ganiut, na preku thellë zemrat tona, duke e ditur kontributin e tij të dhënë në sferën e arsimit. Haxhi Bariu ishte ndër burrat e rrallë vizionar, atdhedashës dhe që e donte zhvillimin e arsimit shqip në Maqedoninë e Veriut. Pikërisht, në atë kur askush nuk e mendonte, Haxhi Bariu hapi dyert e shtëpisë së tij në Tetovë për të nënshkruar aktin për themelimin e Universitetit të Tetovës.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle