0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQPolitikë SQShoqëri SQ

Lëvizja Besa në vitin 2022 do të kërkojë sa më parë zgjedhje të parakohshme parlamentare

Në vitin 2022 Lëvizja Besa do t'i intensifikojë aktivitetet e saj që do të çonin në zgjedhje të parakohshme, tha sot nga Tetova kryetari i partisë Bilall Kasami në konferencën e fundit për media, ku folën për zhvillimet aktuale politike. Ai konsideron se bazë për zgjedhje të parakohshme janë legjitimiteti i humbur i Qeverisë pas zgjedhjeve lokale dhe veprimet jodemokratike në vitin e kaluar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle