0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPartitë politike SQ

Lëvizja BESA: Jemi për heqjen e Qeverisë teknike, zgjedhjet e parakohshme sa më shpejt

Nga Lëvizja Besa informojnë se mbështesin propozim-ligjin për ndryshim dhe plotësim të Ligjit për Qeverinë me qëllim të fshirjes së dispozitave para zgjedhjeve për të formohet qeveri kalimtare, gjegjësisht, qeveri e Përzhinos, të dorëzuar sot në Kuvend nga VMRO-DPMNE dhe koalicioni “Për rindërtimin e Maqedonisë”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle