0_Sport,Portal SQTenis SQ

Lejver Kup: Rud i jep epërsinë ekipit të Evropës

Lojtari i renditur i dytë i ATP-së, Kasper Rud, e mposhti amerikanin Xhek Sokk 6-4, 5-7, 10-7 pasditen e sotme, dhe me ketë i dha epërsi fillestare Ekipit të Evropës kundër Ekipit të pjesës tjetër të botës në Lejver kup që filloi sot në Londër.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle