0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQShoqëri SQ

Lejohet 50 për qind e kapacitetit të sallave për ngjarje kulturore, ndeshje sportive për të rinj pa certifikatë për vaksinë

Në propozim të Komisionit për sëmundje infektive, Qeveria sot në seancën e saj të 112 -të solli konkludim për ndryshim të Protokollit për organizimin e ngjarjeve në hapësirë të mbyllur në teatro, kinema, filarmoni dhe objekte të tjera, me çka rritet në 50 përqind të kapacitetit të lejuar në sallë me publik në vend të 30 për qind të deri tanishme të kapacitetit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle