0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQMakedonija.Slajder SQ

Lehtësohet tregtia e lirë dhe sigurimi i ushqimit midis Maqedonisë së Veriut dhe Ukrainës

 Në prani të kryeministrit Dimitar Kovaçevski dhe kolegut të tij ukrainas, Denis Shmihal, sot në Pragë u nënshkruan vendimet për plotësimin dhe rishikimin e Marrëveshjes ekzistuese të tregtisë së lirë ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Ukrainës, me qëllim për të lehtësuar tregtinë e lirë dhe ofrimin e ushqimit ndërmjet dy vendeve. Vendimet janë nënshkruar nga ministri i Bujqësisë, Lupço Nikollovski dhe Zëvendësministri i zhvillimit ekonomik dhe tregtisë i Ukrainës, Taras Kaçka.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle