0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

“Le Mond”: Krizë diplomatike midis Uashingtonit dhe Parisit për shkak të nëndetësve australiane

Pasi Kanberra e prishi "marrëveshjen e shekullit" me grupin detar francez në favor të teknologjive bërthamore amerikane dhe britanike, ministri i jashtëm francez Zhan –Iv- Le Drian foli për një "goditje pas shpine" nga ana e Australisë, ndërsa sipas shkrimit të gazetës parisiene “Le Mond”, kjo nënkupton një "krizë diplomatike" midis Uashingtonit dhe Parisit, raportoi korrespodenti i MIA-s.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle