Evropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Le Drian: BE mendon për sanksione kundër autoriteteve në Mali dhe grupit privat ushtarak “Vagner”

Ministrat e jashtëm të BE-së sot u dakorduan të fillojnë të punojnë në konfirmimin e masave juridike për vendosje të sanksioneve kundër autoriteteve në Mali për shkak të mungesës së ndryshimeve demokratike, si dhe kundër grupit privat ushtarak Vagner për "përzierje anonime dhe destabilizuese" në konflikte të huaja.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle