0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Lazarov: Kontrata e energjisë elektrike me Bullgarinë është në finalizim, që nga janari është rritur fluksi i gazit natyror

Kontrata për energji elektrike me Bullgarinë është në finalizim dhe pritet të realizohet sa më shpejt, ndërsa nga janari përmes interkonektorit në Zhidilovo do të ketë rritje të qarkullimit të gazit natyror nga Azerbajxhani ose Aleksandropulos, tha sot kryetari i Odës Ekonomike Maqedono-Bullgare, Kire Lazarov.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle