0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Lazarov: Është i nevojshëm zhvillimi i bashkëpunimit ekonomik për ta bërë më të lehtë arritjen e zgjidhjes me Bullgarinë

Mungesa e mirëkuptimit dhe bashkëpunimit ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë ndikon negativisht në klimën e biznesit dhe marrëdhëniet tregtare mes dy vendeve. Duhet të zhvillohet ekonomia, projektet dhe investimet që do t'i hapin rrugë politikave për të arritur një zgjidhje më të lehtë, tha kryetari i Odës Ekonomike maqedono-bullgare Kiril Lazarov.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle