Evropë SQEvropë.Portal SQ

Lavrov: Rusia ofron të ndërmjetësojë në zgjidhjen e krizës në Afganistan

Rusia, Kina, SHBA-ja dhe Pakistani janë të interesuar të ndërmjetësojnë në zgjidhjen e krizës në Afganistan, deklaroi sot ministri rus i Punëve të Jashtme, Sergej Lavrov.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle