Evropë SQEvropë.Portal SQ

Lava e La Palma, në Ishujt Kanarie, shkatërroi 185 objekte dhe 153 hektarë tokë

Erupsioni i vullkanit në La Pallma, në Ishujt Kanarie, shkatërroi 185 ndërtesa, nga të cilat 65 janë shtëpi private, si dhe tokë bujqësore, që shkaktoi dëm të madh të ekonomisë në ishull.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle