0_Maqedoni.Portal SQGjendja e rrugëve SQShoqëri SQ

LAMM: Dukshmëri e ulur për shkak të mjegullës dhe rrugë kryesisht të lagështa

- Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pandërprerë, nëpër rrugë kryesisht të lagështa. Dukshmëri të zvogëluar për shkak të paraqitjes së mjegullës prej 30 - 40 metra ka në aksin rrugor Gajre - Tetovë, prej 50 – 100 metra në aksin rrugor Shkup - Tetovë - Gostivar, prej 100 – 150 metra në aksin rrugor Stracin - Kumanovë, prej 30 – 50 metra në qafën malore Bukovë dhe deri 50 metra në qafën malore Gjavatë, informojnë nga LAMM.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle