Ballkan SQBallkan.portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Lajen: KE-ja planifikon të investojë nëntë miliardë euro në ekonomitë e Ballkanit Perëndimor

Komisioni Evropian planifikon të investojë nëntë miliardë euro në ekonomitë e Ballkanit Perëndimor dhe t’i tërheqë 20 miliardë euro investime private në rajon, deklaroi kryetarja e KE-së, Ursula fon der Lajen, në fjalimin e saj në Forumin e 17-të strategjik ndërkombëtar në Bled.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle