0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëKRIZA RUSO-UKRAINASESvet.Slajder SQ

Kuvendi i Kosovës e miratoi një rezolutë për dënimin e agresionit rus mbi Ukrainën

Kuvendi i Kosovës sot, me 94 vota "pro" dhe pa asnjë "kundër" dhe "të përmbajtur" e votoi një rezolutë me të cilën dënohet agresioni i Rusisë mbi Ukrainën, njofton korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle