Evropë SQEvropë.Portal SQ

Kuvendi i Francës e miratoi propozim-ligjin me të cilin vendoset leja për vaksinim

Kuvendi kombëtar i Francës e miratoi propozim-ligjin për futjen e lejes së vaksinimit. Teksti u miratua gjatë natës me 215 vota pro, 58 kundër dhe 7 abstenime. Opozita e majtë po planifikon dy ankesa të ndryshme në Këshillin Kushtetues për disa dispozita të ligjit, të cilat do ta shtyjnë publikimin për disa ditë, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Parisi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle