0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Kuvendi bullgar sot do të marrë vendim mbi krizën me qeverinë e ofruar dhe më pas të tërhequr të ITN-së

Kuvendi bullgar do të votojë sot për vendimin për zgjidhjen e situatës së komplikuar me emërimin e Plamen Nikolov për kryeministër në emër të partisë që fitoi zgjedhjet e fundit parlamentare – “Ka popull të tillë” dhe mandati i dhënë nga presidenti Rumen Radev, i cili u tërhoq nga nominimi për arsye personale, njofton korrespondenti i MIA -s nga Sofja.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle