Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Kurti: Të jemi bashkë më shpesh, jo vetëm për festa

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në fjalim e tij në seancën e përbashkët të parlamenteve të Shqipërisë dhe të Kosovës, që u mbajt në Tiranë, duke e uruar Ditën e Pavarësisë, tha se duhet të jenë bashkë jo vetëm në festa. Ai shtoi se duhet të harrohen armiqësitë midis dy vendeve dhe se duhet të "luftojmë së bashku, jo vetëm politikanët, por edhe i gjithë kombi”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle