Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Kurti: Problemet e Ballkanit vijnë nga Beogradi dhe lidhja e tij me Rusinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se qëllimi i vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka pasur për synim sjelljen e investimeve në Kosovë. Ai ka thënë se në takimet me kompani të ndryshme i ka njoftuar për progresin në Kosovë, ndër të tjerash edhe për problemet me të cilat ballafaqohet Ballkani, që sipas tij, vijnë vetëm nga Serbia, si aleatë i Rusisë, lajmëron korrespodenti i MIA-s nga Prishtina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle