Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Kurti për “El Pais”: Spanja duhet të na njohë, Katalonja nuk është e njëjtë si Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se Spanja duhet ta njohë pavarësinë e vendit të tij, sepse sipas tij, rastet e Katalonjës dhe të Baskëve nuk janë të njëjta si rasti i Kosovës, njofton korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle