0_Maqedoni.Portal SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Kurti për djegien e objekteve në veri të Kosovës: Serbia provokon konflikt serioz ndërkombëtar

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, me rastin e sulmeve të mbrëmshme ndaj objekteve në komunat me shumicë serbe, Zubin Potok dhe Zveçan, e akuzoi Serbinë se i shfrytëzon qytetarët e Kosovës për të provokuar konflikt serioz ndërkombëtar, njofton korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle