Ballkan SQBallkan.portal SQ

Kurti: Kosova mund të kontribuojë për një BE më të mirë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në takimin e sotëm me ministren për Çështje Evropiane të Finlandës, Titi Tupurainen dhe kolegun e tij irlandez, Tomas Birn, të cilët i kryesojnë delegacionet e tyre shtetërore, të cilët janë për vizitë në Prishtinë, deklaroi sot se Kosova dhe Bashkimi Evropian "kanë çka t'i ofrojnë njëri tjetrit" njofton korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle