0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Kurti kërkon nga Gjermania dhe NATO-ja më shumë ushtarë: Jemi të rrethuar me 48 baza serbe

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë se, si rezultat i manovrave të shpeshta ushtarake të ushtrisë së Serbisë, së bashku me atë të Rusisë, nevojitet rritje e numrit të forcave të NATO-s në Kosovë, njofton korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle