0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kurti: Fillimi i bisedimeve të BE-së me Shkupin dhe Tiranën është nxitje për reforma në të gjithë Ballkanin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka hapur seancën e sotme të qeverisë së tij me urime për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për hapjen e djeshme të negociatave për anëtarësimin e dy vendeve me Bashkimin Evropian, njofton korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle