Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Kurti dhe veteranët e UÇK-së nuk arritën pajtueshmëri rreth Ligjit për paga

Përfaqësuesit e Organizatës të Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK) pas takimit të sotëm me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, njoftuan se nuk kanë arritur pajtueshmëri në lidhje me kërkesat për përfshirjen e tyre në Ligjin për paga minimal që ka hyrë në procedurë parlamentare, njofton korrespodenti i MIA-s nga Prishtina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle